kuchenny kącik kawowy - stylizowana drewniana zabudowa z licznymi pułkami na przetwory Kącik kawowy - drewniana zabudowa z pułkami

Zapewne większość z Nas nie wyobraża sobie dnia bez świeżo parzonej i aromatycznej kawy. Są tacy, dla których zarówno sam proces jej przygotowywania jak i jej późniejsza degustacja są niezwykle ważnym rytuałem. Często specjalistyczne ekspresy do kawy giną w gąszczu innych sprzętów AGD i nie zachęcają do celebrowania chwil z kawą. Nasz projekt zakładał wyeksponowanie sprzętu do parzenia kawy, utworzenia swoistego kącika kawowego. W małej, nieustawnej kuchni będącej jednocześnie jadalnią, należało wykorzystać ten kącik w 100 %.

Jako neutralne i zarazem surowe tło do naszego projektu posłużyły nam deski sosnowe a stricte tak niesłusznie źle postrzegane boazerie. Nadanie im odpowiedniej faktury i koloru starego drewna, odmieniło zarówno deski jak i całe wnętrze. Drewno po raz kolejny ociepliło wnętrze i nadało mu wyrazu. Dopełnieniem drewnianej ściany jest stworzony na zamówienie stolik- konsola z blatem z sezonowanego 50 lat drewna oraz nietypowe nogi do stołu ze starej maszyny do szycia, która jest rodzinną pamiątką. W ten sposób stare elementy połączone zostały z nowymi, nie tylko obniżając koszt finalny metamorfozy ale i nadając projektowanej przestrzeni unikatowego wyrazu. W celu wykorzystania kawowego kącika w jak największym stopniu, przewidziano miejsce pod ażurowe i industrialne koszyki na owoce i warzywa oraz półki wykonane ze starego drewna wsparte na kutych wspornikach. To tam można umieścić pojemniki do przechowywania produktów, które będą nie tylko funkcjonalne ale będą stanowiły również ozdobę poprzez ciekawe kolory lub grafikę. Dopełnieniem będzie tutaj zieleń w postaci ziół stosowanych powszechnie w kuchni i doniczki. Ponadto w celu nawiązania do artystycznej duszy domowników i ich stylu życia, wprowadzony został dość nietypowy element dekoracyjny- stare koło od roweru, które po przemalowaniu stanowi bazę pod sztuczne kwiaty i tworzy nietuzinkową dekorację ścienną. Wszystkie elementy połączone w jedną spójną całość sprawiają, że człowiek chce się zatrzymać choć na chwilę, zrelaksować przy filiżance kawy i podziwiać odmienioną przestrzeń.

  • Projekt: Kącik kuchenny
  • Miejsce realizacji: Nowy Targ, woj. małopolskie