Kącik biurowy zlokalizowany na antresoli na poddaszu domu mieszkalnego

 

antresola - granatowy kącik biurowy

antresola - geometryczne drewniane biurko

Projekt wnętrza zakładał utworzenie przestrzeni biurowej, strefy przyjmowania Klientów przy jednoczesnym zachowaniu podstawowej w tym układzie funkcji antresoli na poddaszu- komunikacji pomiędzy pokojem dziennym a pozostałymi pomieszczeniami. Strefa biurowa została zlokalizowana przy oknie w celu wykorzystania naturalnego światła słonecznego, niezwykle istotnego w codziennej pracy przy biurku. Zaprojektowane zostało przestronne biurko z blatem wykonanym na zamówienie, przedstawiającym naszą autorską geometryczną kompozycję. To właśnie ten element wyposażenia, dzięki swojej nietuzinkowej grafice, nadaje charakteru projektowanemu pomieszczeniu. Dopełnieniem jest wygodny tapicerowany fotel obrotowy. Zarówno w proces projektowy jak i wykonanie powyższego mebla i stojącego w strefie przyjmowania Inwestorów stolika kawowego byliśmy bezpośrednio zaangażowani. Zaowocowało to autorską kolekcją mebli wykonanych z litego drewna, które stanowią ozdobę każdego wnętrza.

Strefa przyjmowania Klientów to także wygodny tapicerowany fotel w wyrazistym odcieniu granatu oraz ściana, którą tworzą panele angielskie skontrastowane z intensywnym kolorem farby. W celu wyeksponowania ściany wprowadzone zostało lustro w oprawie ze starej odnowionej ramy okiennej, drewniana mapa świata dla amatorów podróży oraz ramki zawierające modne w tym sezonie botaniczne grafiki. Lustro optycznie powiększa przestrzeń i rozświetla ją. W celu zachowania jasnej i przyjaznej przestrzeni, ściany i sufit pomieszczenia pokryte zostały białą farbą odbijającą promienie słoneczne. Dopełnieniem każdej przestrzeni są oczywiście nie tylko lustra, ramki ale i tekstylia- rolety rzymskie w neutralnych kolorach oraz dywan o wyrazistym kolorze i grafice.

Kolejny raz zastosowaliśmy drewno w swoim projekcie w postaci deski podłogowej w ciepłym dębowym odcieniu oraz sosnowych drzwi przesuwnych. Zastosowane tu deski swoją strukturą i kolorem przypominają stare drewno. Dla zachowania artystycznego i niebanalnego charakteru wnętrza, również drzwi posiadają swój unikatowy wzór. Zarówno one jak i ażurowy regał niezbędny w każdym biurze do przechowywania dokumentacji, wykonaliśmy samodzielnie.

Jesteśmy przekonani, iż w takim biurze żaden poniedziałek nie będzie wydawał się już straszny !

  • Projekt: Kącik biurowy zlokalizowany na atresoli na poddaszu domu mieszkalnego
  • Miejsce realizacji: Nowy Targ, woj. małopolskie